''TESBİH DİL SUSUNCA DEVREYE GİRER,İRTİBATI KUVVETLENDİRİR ''

                                      Tesbih adabında cepten çıkarılıp çekilmeye başlanmaz.  Cepten çıkarılan tesbihin imamesi sol elin avcu içerisinde tutulur ve sağ elle tesbih sıvazlanır. Sağ elle sıvazlanırken bittiği yerden tutulur sol elle imameye doğru sıvazlanır. Bu tesbihi sevmenin bir göstergesidir. Birkaç kez yinelenir. Sonrasında usulca çekmeye başlanır.

Bir başkasına verirken iki el tesbihin altına yastık yapılarak, vermekten öte sunulur. Karşı taraf da tesbihi aynı özenle iki eliyle alır ve tesbihi az önce anlattığım gibi önce bir sever sonra çekmeye başlar. Bir başkasından tesbihini istemenin yolu "hacı iki de biz sallayalım şunu" şeklinde değildir. "Biraz da ben dolaşayım" denir. Tesbih esasında çekilmez, ruh ve beden tesbihin üzerinde dolaşır. Bunu hissederek istenir ve hissedene verilir.

Tesbihin ustasının üzerindeki emeği helal edilir. Çünkü gerçek anlamda sözünü ettiğimiz tesbih, fabrikasyon, plastik tesbihler değil.el işi göz nuru tesbihlerdir.

''TESBİHİ TAŞIMAK ALLAH'I HATIRLATIR''

                Firmamız 1985 yılında Ankara'da Etlik semtinde Muharrem Karaoğlu tarafından kurulmuştur.

Sevdalısı olduğumuz tesbih sektörüne adımımız ise 1996 'da atılmıştır. Sektörün en önde gelen firmalarından olan Tesbihci Muharrem işinin ehli

olan  ülkemizin güzide ustaları Ahmet Özbek usta ve Selçuk Kamacı usta ile birlikte atölye kurarak siz tesbihseverlere ölümsüz eserler kazandırmaya başlamıştır.Hemen hemen doğal taş hariç her türlü tesbih malzemesini işleyerek yurt içi ve yurtdışındaki tesbih sever ve koleksiyonculara ulaştırdık.Satışla başlayan dostluğumuz satış sonrasındada devam ederek,siz tesbihseverlerin hertürlü  isteğini karşılamaya çalışıyoruz.   Gündelik yaşamımızla bütünleşmiş, kimisi için vazgeçilmez bir stres atma aracı, kimisi için fiyakalı bir simge, kimisi için ise şifalı bir aksesuar olan tesbih,birlikte çalıştığımız nice değerli ustaların ellerinde ölümsüzleşmiştir.

''TESBİH USTASINDAN ALINIR''

  Birlikte bu işe gönül koyduğumuz ve ölümsüz eserlerini siz tesbihseverlere kazandırmaktan onur duyduğumuz ustalarımız,(alfabetik) Ahmet Özbek Usta,Abdülaziz Usta,Altıncı Muharrem Usta,Ahmet Geloğlu Usta(Nakkaş Ahmet),Bünyamin Korucu Usta,Bahri Bülbül Usta,Barış Bülbül Usta,Cem Bülbül Usta,Cezmi Yağmur Usta,Cumali İnanç Usta,Düzgün Usta,Ercan Karatekeli Usta,Eren Bülbül Usta,Eşref Bülbül Usta,Erkan  Çubukçu,Feyzullah Kalaycı Usta,Faruk Yüksel Usta,Gürkan Sunay Usta,Hasan Coşkun Usta,Hüseyin Balcı Usta,Hüseyin Çiftçi Usta,Halil Gündüz Usta,Habib Budak Usta,Hamit Bülbül Usta,Hasan Kurşun Usta,Haydar Öner Usta,İsmail Özbek Usta,İhsan Koçer Usta,İbrahim Atasever Usta,İmdat Kalaycı Usta,Darabacı Mehmet Usta,Fahrettin Bülbül Usta,Levent Bülbül,Lütfü Bülbül Usta,Mustafa Erbay Usta,Mersinli Şenalp Usta,Mersinli İsrafil Usta,Mahmut Koçak Usta,Muzaffer Ocakbaşı Usta,Malatyalı Kenan Usta,Mevlüt Bozkurt Usta,Mustafa Ünver Usta,M.Uğur Atmaca Usta,Mustafa Bülbül Usta,Oğuzhan Oruç Usta,Osman Kiraz Usta,Osman Yeşil Usta,Osman Kurt Usta,Özcan Ata Usta,Önder Cankurtaran Usta,Ömer Bozkurt Usta,Ömer İnal,Öner Erol Usta,Siverekli Mahmut Usta,Selçuk Kamacı Usta,Sinan Bülbül Usta,Sercan Yetkinşekerci Usta,Selim Canlı Usta,Sivaslı Hayati Ünsal Usta,Şeyhmus Usta,Sivaslı Yasin Usta,Serhat Tekin Usta,Urfalı Muharrem Usta,Vedat Atasever Usta,Veysel Bozkurt Usta,Yaşar Koçer Usta,Yavuz Bülbül Usta,Yerköylü Osman Usta,Yasin Kamacı Usta,Yasin Yaman Usta,Zekeriya Usta ve adını sayamadığımız daha nice eli öpülesi ustalar.

''BİR ERKEĞE ALINABİLECEK EN GÜZEL HEDİYE TESBİHTİR''

 

Hayatı Tesbih Yapmışım Sallıyormuşum 

Selam Ve Dua İle.

Muharrem KARAOĞLU

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR